Girls Basketball:
Standings
Statistics
Teams
Schedule
All Conference Team
Champions
Tippecanoe
Girls Basketball
Teams:
Bellefontaine
Benjamin Logan
Graham
Greenon
Indian Lake
Kenton Ridge
Northwestern
Shawnee
Stebbins
Tecumseh
Tippecanoe
Urbana
2023-24
2022-23
2021-22
2020-21
2019-20
2018-19
2017-18
2016-17
2015-16
2014-15
2013-14
2012-13
2011-12
2010-11
2009-10
2008-09
2007-08
Results
Nov. 2009
OPPONENT
RESULT
RECORD
Fri. 27
at Butler
L 47 - 34
 
0 - 1 (0 - 0)
Dec. 2009
OPPONENT
RESULT
RECORD
Wed. 2
Shawnee
W 85 - 32
 
1 - 1 (1 - 0)
Sat. 5
Tecumseh
W 51 - 36
 
2 - 1 (2 - 0)
Wed. 9
Benjamin Logan
W 73 - 46
 
3 - 1 (3 - 0)
Sat. 12
at Bellefontaine
W 52 - 39
 
4 - 1 (4 - 0)
Sat. 19
Troy
W 55 - 43
 
5 - 1 (4 - 0)
Mon. 21
at Miami East
W 54 - 29
 
6 - 1 (4 - 0)
Wed. 23
Kenton Ridge
W 52 - 47
 
7 - 1 (5 - 0)
Wed. 30
at Graham
W 54 - 50
 
8 - 1 (6 - 0)
Jan. 2010
OPPONENT
RESULT
RECORD
Sat. 2
Carroll
W 62 - 53
 
9 - 1 (6 - 0)
Sat. 9
Stebbins
W 80 - 42
 
10 - 1 (7 - 0)
Sat. 16
at Tecumseh
W 60 - 46
 
11 - 1 (8 - 0)
Fri. 22
Urbana
score not reported  
postseason
11 - 1 (8 - 0)
Sat. 23
Bellefontaine
W 79 - 33
 
12 - 1 (9 - 0)
Wed. 27
at Greenon
W 58 - 53
 
13 - 1 (10 - 0)
Sat. 30
at Shawnee
W 65 - 41
 
14 - 1 (11 - 0)
Feb. 2010
OPPONENT
RESULT
RECORD
Wed. 3
Urbana
W 64 - 29
 
15 - 1 (12 - 0)
Sat. 6
at Kenton Ridge
W 74 - 44
 
16 - 1 (13 - 0)
Mon. 8
Northwestern
W 75 - 29
 
17 - 1 (14 - 0)
Wed. 10
at Indian Lake
W 56 - 43
 
18 - 1 (15 - 0)
Sat. 13
at Stebbins
W 86 - 41
 
19 - 1 (16 - 0)
Mon. 22
Urbana
W 67 - 41
 
postseason
20 - 1 (16 - 0)
Sat. 27
Carroll
W 31 - 26
 
postseason
21 - 1 (16 - 0)
Mar. 2010
OPPONENT
RESULT
RECORD
Fri. 5
Indian Hill
L 63 - 44
 
postseason
21 - 2 (16 - 0)
CBC
News
Athletes of Month
College Commitments
All Sports Trophy
State Champions
Fall
Football
Girls Volleyball
Boys Soccer
Girls Soccer
Boys Cross Country
Girls Cross Country
Boys Golf
Girls Golf
Girls Tennis
Cheerleading
Winter
Boys Basketball
Girls Basketball
Boys Wrestling
Boys Swimming
Girls Swimming
Boys Bowling
Girls Bowling
Spring
Baseball
Softball
Boys Track
Girls Track
Boys Tennis
Schools
Bellefontaine
Graham
Jonathan Alder
London
Northwestern
Tecumseh
Benjamin Logan
Indian Lake
Kenton Ridge
North Union
Shawnee
Urbana