Boys Track - Meet

Team Results
  SCHOOL SCORE  
1. London 110.0  
1. Jonathan Alder 110.0  
3. Shawnee 108.0  
4. Tecumseh 75.0  
5. Kenton Ridge 65.0  
6. Bellefontaine 55.0  

100 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Robie Glass Shawnee :10.99
2. KJ Price London :11.43
3. Andrew Good Kenton Ridge :11.43
4. Daniel Baker Tecumseh :11.56
5. Tanner Lumpkin Jonathan Alder :11.57
6. Michael Conley Jonathan Alder :11.99
200 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Robie Glass Shawnee :22.58
2. Justin Peterman Kenton Ridge :23.09
3. Tanner Lumpkin Jonathan Alder :23.50
4. Daniel Baker Tecumseh :23.56
5. Clayton Boggs Jonathan Alder :23.72
6. Khaleb Comer London :24.50
400 Meter Dash
  NAME SCHOOL TIME
1. Robie Glass Shawnee :50.82
2. Clayton Boggs Jonathan Alder :52.20
3. Carson Jones Kenton Ridge :53.27
4. Braden Berner Tecumseh :55.25
5. Owen Waters Kenton Ridge :55.97
6. Jordan Herrick Jonathan Alder :56.63
800 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Alex Dyar Shawnee 2:01.45
2. Garrett Gemmaka Tecumseh 2:01.71
3. Stephen Mattingly Tecumseh 2:02.68
4. Garrett Jenkins Bellefontaine 2:03.54
5. Luke Malone Jonathan Alder 2:06.58
6. Dalton Johnson London 2:06.90
1600 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Luke Malone Jonathan Alder 4:39.48
2. Alex Dyar Shawnee 4:39.56
3. Garrett Jenkins Bellefontaine 4:43.04
4. Keith Kaiser Shawnee 4:44.44
5. Michael Gray Jonathan Alder 4:47.05
6. Connor Skidmore Bellefontaine 4:50.60
3200 Meter Run
  NAME SCHOOL TIME
1. Luke Malone Jonathan Alder 10:04.77
2. Ethan Adams Tecumseh 10:11.10
3. Will Geist Shawnee 10:13.22
4. Keith Kaiser Shawnee 10:14.89
5. Nate Murphy Bellefontaine 10:21.55
6. Colyn McDaniel Jonathan Alder 10:49.09
110 Meter High Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Andy Fullmer London :16.53
2. Jackson Jones London :16.91
3. Aaron Moore Tecumseh :17.28
4. Dillon DeVore Kenton Ridge :17.56
5. Zach Chuha Jonathan Alder :17.61
6. Mack Fincham Kenton Ridge :17.91
300 Meter IM Hurdles
  NAME SCHOOL TIME
1. Jake Belmont London :43.09
2. Andy Fullmer London :43.44
3. Brendan Toops Tecumseh :45.41
4. Ethan Morales Bellefontaine :45.72
5. Zach Chuha Jonathan Alder :46.21
6. Petey Mueller Shawnee :46.40
400 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Kenton Ridge :44.91  
2. London :45.81  
3. Shawnee :47.21  
4. Tecumseh :47.44  
5. Jonathan Alder :48.20  
800 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Jonathan Alder 1:36.35  
2. London 1:36.92  
3. Kenton Ridge 1:37.37  
4. Shawnee 1:39.89  
5. Bellefontaine 1:40.47  
1600 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Kenton Ridge 3:35.09  
2. Jonathan Alder 3:36.19  
3. Tecumseh 3:38.88  
4. Shawnee 3:38.99  
5. London 3:40.40  
3200 Meter Relay
  SCHOOL TIME  
1. Bellefontaine 8:24.16  
2. Jonathan Alder 8:38.70  
3. Shawnee 8:58.19  
4. London 9:07.52  
5. Kenton Ridge 9:34.67  
Shotput
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Daniel Heinig Jonathan Alder 51'01.00"
2. Micah Fogan Bellefontaine 43'00.50"
3. Isaiah Jones London 41'09.50"
4. Brennan Spiess London 40'05.50"
5. Isaac Belcher Bellefontaine 40'05.50"
6. Evan Thomas Shawnee 38'06.00"
Discus
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Daniel Heinig Jonathan Alder 146'06.00"
2. Josh Lange Shawnee 136'03.00"
3. Micah Fogan Bellefontaine 133'01.00"
4. Isaiah Jones London 127'08.00"
5. Jonah Hay Shawnee 122'03.00"
6. Luke Stainaker Jonathan Alder 118'10.00"
Long Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. KJ Price London 18'10.50"
2. Henry Walker Jonathan Alder 18'10.00"
3. Joe Green Tecumseh 18'08.50"
4. Adam Moore Shawnee 18'08.50"
5. Gavin Bonn London 18'07.25"
6. Ethan Yowler Kenton Ridge 16'06.75"
High Jump
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Robie Glass Shawnee 6'04.00"
2. Justin Peterman Kenton Ridge 6'02.00"
3. Andy Fullmer London 5'10.00"
4. Joey Walker Jonathan Alder 5'10.00"
5. Stephen Mattingly Tecumseh 5'08.00"
6. Mack Fincham Kenton Ridge 5'04.00"
Pole Vault
  NAME SCHOOL DIST/HT
1. Simon Herbert Tecumseh 11'06.00"
2. Andy Fullmer London 10'06.00"
3. Brady Burden Bellefontaine 10'06.00"
4. Ethan Yoder Bellefontaine 10'00.00"
5. Adam Hoover Tecumseh 9'06.00"
6. Jordan Herrick Jonathan Alder 9'00.00"
 
Jostens